טיפול והדרכה בבית הם משמעותיים במיוחד אצל ילדים על הרצף האוטיסטי. לילדים אלו יותר קשה להסתגל למקום חדש כמו קליניקה וההגעה שלי כמרפאה בעיסוק אליכם הביתה , למקום הבטוח והמוכר שלהם מקלה על העבודה המשותפת. מהניסיון שלי בעבודה במסגרת מעון וגן תקשורת, הטיפול בגן משמעותי מאוד אך לעיתים קרובות יש קושי להעביר מיומנויות ויכולות שנרכשו בגן לבית וההורים נתקלים בקושי- איך ליישם את היכולות החדשות של הילדים בבית, איך להתאים את הבית והחדר שיאפשרו לילד משחק המתאים לו, ובנוסף בטיפול ביתי ניתן להתייחס לתחומים נוספים כמו אכילה, לבוש, יציאה מהבית ועוד. הטיפול נעשה ביחד עם ההורים כדי לאפשר למידה – איך ליצור משחק הדדי, מגוון, איך לווסת את הילד טוב יותר, מתי לשים את הגבול ואיך. ההורה יכול להרגיש בנוח ולהיות פעיל בטיפול במינון שמתאים לו- להיות צופה, להשתתף מעט, הרבה או להפעיל את הילד כשאני בצד, מכוונת.

הטיפול גם כולל מפגשי שיחה עם ההורים ללא נוכחות הילד, כדי לאפשר העלאת קשיים, גיבוש מטרות טיפול והדרכה לגבי ההתנהלות היום יומית.

מניסיוני, בטיפול בילדים על הספקטרום חשובה מאוד המעטפת הטיפולית השלימה, זאת אומרת, טיפול פעם בשבוע של 45 דקות ממרפאה בעיסוק לרוב לא יספיק וחשוב לקבל גם הדרכת הורים, קלינאית תקשורת, לעיתים מנתחת התנהגות. כך שאני אגיע לטיפול רק כחלק מתוך צוות רב טיפולי (צוות שאתם מגבשים) שעובד בשיתוף פעולה על מנת לקדם את הילד.ה

מוזמנים לפנות אלי ולהתייעץ , השאירו הודעה ואחזור אליכם

איילת מוגילנסקי 0507286120